Ga direct naar de inhoud
Belastingdienst, onderdeel van de Rijksoverheid - Naar de homepagina

V&A 05-018 Verplicht omzetten saldo levensloopregeling in pensioenregeling

18 september 2013 15:23

Dit V&A 05-018 behandelt de vraag of het toegestaan is om in een levensloopregeling op te nemen dat het saldo van de levensloopregeling moet worden gebruikt om rechten in een pensioenregeling in te kopen.

Vraag

Is het toegestaan om in een levensloopregeling op te nemen dat het saldo van de levensloopregeling moet worden gebruikt om rechten in een pensioenregeling in te kopen?

Antwoord

Nee, het is niet toegestaan om in een levensloopregeling op te nemen dat het saldo van deze regeling moet worden gebruikt om rechten in een pensioenregeling in te kopen. Deze verplichting is in strijd met artikel 7:3 van de Wet arbeid en zorg.