Ga direct naar de inhoud
Belastingdienst, onderdeel van de Rijksoverheid - Naar de homepagina

V&A 05-017 Recht op deelname aan levensloopregeling voor werknemer

18 september 2013 15:23

Dit V&A 05-017 behandelt de vraag of een werkgever verplicht is om een werknemer de mogelijkheid te bieden deel te nemen aan een levensloopregeling.

Vraag

Is een werkgever verplicht om een werknemer de mogelijkheid te bieden deel te nemen aan een levensloopregeling?

Antwoord

Ja, een werkgever is verplicht de werknemer de mogelijkheid te geven deel te nemen aan een levensloopregeling als bedoeld in artikel 19g van de Wet op de loonbelasting 1964 (tekst 2011) op grond van artikel 7:2 van de Wet arbeid en zorg.

De werkgever mag geen nadere voorwaarden stellen voor deelname aan de regeling.

Het wettelijk recht zoals hiervoor beschreven, beperkt zich tot de deelname aan de levensloopregeling. De werknemer krijgt hierdoor geen recht op meer verlof. De werkgever en werknemer moeten in goed overleg afspraken maken over het opnemen van verlof.